Skål i porslin Kunglig Dansk

165873

SKÅL, porslin, "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, målad dekor av blomma, förgylld kantrand, reliefdekor av pousserande blommor, märkt "Fragaria Vesca" i botten, höjd 8, diameter 9 cm

Botten med stjärnspricka , innerkanten med spricka, pousserande blommor i releif med skador

Keramik/Porslin

Skål i porslin Kunglig Dansk

Budhistorik (7 bud)
592547
2 600
591727
2 400
592546
591727
591584
1 300

Slutpris SEK:
2 600
254 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.