Bricka skål i porslin Kina

165865

BRICKA, kantonporslin, Kina, 1800-tal, SKÅL, porslin, Kina, dekor i imarifärger, brickans längd 25 cm

Skador, lagningar

Orientaliskt, Porslin

Bricka skål i porslin Kina

Budhistorik (1 bud)

599278
2013-01-20 14:21:47

2013-01-20 kl 18:06
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.