Kanna koppar fat i porslin

165861

TEKANNA med lock, KOPPAR med fat, 2 st, KAFFEKOPPAR med fat, FAT, 2 st, porslin, Kina, omkring 1800, kannans höjd 12 cm

Omfattande skador och lagningar

Orientaliskt, Porslin

Kanna koppar fat i porslin

Budhistorik (14 bud)
599611
599615
599611
1 400
599608
1 300
599607

Slutpris SEK:
147 EUR, 171 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.