Tallrikar i porslin Kina

165857

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i famille rosefärger och järnrött och guld, vågigt brätte, diameter 23 cm

Skador

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar i porslin Kina

Budhistorik (7 bud)
599269
650
598747
600
598747
550
599185
500
598747
450

Slutpris SEK:
650
64 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.