Fat tallrikar i porslin Kina underglasyrblått

165852

FAT, TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, diameter 23-27,5 cm

Samtliga med skador

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (2 bud)

599538
598720

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.