Tallrikar i porslin Kina 1700-tal

165851

TALLRIKAR, 13 st, varav 2 djupa, Kina, 1700-tal, dekor i imarifärger med olika mönster, diameter 23 cm

Skador i form av nagg och sprickor

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (9 bud)
599525
1 900
599522
1 800
599520
1 700
593361
1 600
599518
1 600

Slutpris SEK:
1 900
186 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.