Leandro Bassanos efterföljare

165810

LEANDRO DA PONTE BASSANO, hans efterföljare, italiensk skola, omkring 1700, värdshusinteriör, olja på duk uppfodrad på pannå, 47x90 cm
PROVENIENS: Annie och Otto Wålin, Tuna biskopssäte, Österåker

Färgbortfall

Konst, Måleri

Leandro Bassanos efterföljare

Budhistorik (8 bud)
595104
8 000
594733
6 400
593885
6 200
593614
6 000
590821
5 400

Slutpris SEK:
8 000
782 EUR, 914 USD
Utropspris SEK:
13 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.