Max Ernst färglitografi

165776

ERNST, Max (1891-1976): Sign for a School for Pirates, färglitografi, ca 1965, signerad och numrerad Max Ernst 111/125. Tryckt på BFK Rives papper, 60,5x49,5 cm
LITTERATUR: Spies/Leppien A12

Max Ernst färglitografi
Budhistorik (6 bud)
594453
3 600
591530
3 200
590034
2 600
589171
587415

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.