Soffa Erik Jörgensen

165724

HÖRNSOFFA, modell EJ 220, Erik Jörgensen, originalmodell från 1970, dun, avtagbara kuddfodral, längd ca 223x291 cm

PROVENIENS: Inköpt på Gösta Westerberg Möbler AB 1973.

Skador, slitage, fläckar, en kudde med mindre reva

Soffa Erik Jörgensen

Budhistorik (6 bud)
595851
3 400
595824
2 600
595519
1 300
594359
600
591815
550

Slutpris SEK:
3 400
332 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.