Kineisk skål och stekfat

165691

SKÅL, STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal, skålens höjd 10, diameter 23 cm

Båda med stjärnsprickor, fatet med stort nagg

Orientaliskt, Porslin

Kineisk skål och stekfat

Budhistorik (13 bud)
593308
900
592942
850
593307
592942
750
593306
700

Slutpris SEK:
900
88 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.