Nordstjärneorden

165542

NORDSTJÄRNEORDEN, Sverige, Storkors-set med kedja, kors och kraschan, förgyllt silver, kedjans vikt 355 g, kraschanen märkt CFC (CF Carlman) och O8 (1940)

Emaljnagg

Vapen/Medaljer

Nordstjärneorden
Budhistorik (6 bud)
600797
10 500
597345
10 000
597069
5 400
596859
5 200
596523
5 000

Slutpris SEK:
10 500
1 072 EUR, 1 244 USD
Utropspris SEK:
60 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer