Nordstjärneorden

165542

NORDSTJÄRNEORDEN, Sverige, Storkors-set med kedja, kors och kraschan, förgyllt silver, kedjans vikt 355 g, kraschanen märkt CFC (CF Carlman) och O8 (1940)

Emaljnagg

Vapen/Medaljer

Nordstjärneorden
Budhistorik (6 bud)
600797
10 500
597345
10 000
597069
5 400
596859
5 200
596523
5 000

Slutpris SEK:
10 500
1 026 EUR, 1 200 USD
Utropspris SEK:
60 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.