Hirschfängare

165538

HIRSCHFÄNGARE, österrikisk, daterad 1817, klinga med graverad dekor, fäste med kavel av hjorthorn samt beslag i nysilver, balja i läder med silverbeslag, längd 83 cm

Smärre slitage

Vapen/Medaljer

Hirschfängare

Budhistorik (44 bud)
604727
16 000
604720
15 500
604714
15 000
604688
14 500
604688
14 000

Slutpris SEK:
16 000
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer