Reinhold Ljunggren litografi

165525

LJUNGGREN, Reinhold (1920-2006): 2 st., "Utsikt från kammaren", (Småstadsvinter) 1960, "Examensdag 1948", (Minnesbilder), 1990, signerade R. Ljunggren 299/300 resp HC XVII/XXX, färglitografier, 29x40 -32x23 cm

"Utsikt" ngt gulnad o fläckad

Konst

Reinhold Ljunggren litografi

Budhistorik (12 bud)
606954
1 400
606973
1 400
606954
606940
606953

Slutpris SEK:
1 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer