Porfölj av Pierre Olofsson Fem rytmiska episoder

165429

OLOFSSON Pierre (1921-1996):"Fem rytmiska episoder", portfölj med fem färgserigrafier, 27/99, signerade och numrerade Olofsson, 1990, editerad av Ingvar och Catarina Landberg, bladens titlar Carré, Furioso, Rondo, Carambole samt Intermezzo, bladstorlek 41x 30 cm, en oramad serigrafi medföljer 402/999 cm

Budhistorik (32 bud)
590108
11 500
590102
11 000
590088
10 500
590095
10 500
590088
10 000

Slutpris SEK:
11 500
1 174 EUR, 1 363 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer