Porfölj av Pierre Olofsson Fem rytmiska episoder

165429

OLOFSSON Pierre (1921-1996):"Fem rytmiska episoder", portfölj med fem färgserigrafier, 27/99, signerade och numrerade Olofsson, 1990, editerad av Ingvar och Catarina Landberg, bladens titlar Carré, Furioso, Rondo, Carambole samt Intermezzo, bladstorlek 41x 30 cm, en oramad serigrafi medföljer 402/999 cm

Budhistorik (32 bud)
590108
11 500
590102
11 000
590088
10 500
590095
10 500
590088
10 000

Slutpris SEK:
11 500
1 158 EUR, 1 316 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.