Servis Blå blomst

165408

MAT -TE- OCH KAFFESERVIS, ca 80 dlr, Royal Copenhagen, "Blå blomst", olika sortering, bestående av, 11 mattallrikar, 10 djupa tallrikar,6 bordstallrikar, 8 uppläggningsfat, 10 tekoppar med fat, 8 kaffekoppar med fat, 11+ 6 assietter, 8 smörfat, 2 såsskålar, tekanna, sockerskål, gräddkanna, 1 par ljusstakar, mm

Skador och nagg

Keramik/Porslin

Servis Blå blomst

Budhistorik (14 bud)
588981
5 200
589874
5 000
588981
4 800
589873
4 600
588981
4 400

Slutpris SEK:
5 200
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer