Inge Schiöler mapp

165384

SCHIÖLER, Inge (1908-71): Mapp: "Sex grafiska blad från Koster- Hav, kobbar och skär", 1 signerad i blyerts, 5 stämpelsignerade, numrerade 2/195, 1971, färgserigrafier, bladstorlek 50x56 cm; Bladens titlar:
"Strand, Öddö", "Kosterfjorden II", "Fiskeläge, Kostersundet", "Åskväder", "Kostervik",
"Havsvik". Serigrafierna i denna porfölj var de sista bilder Inge Schiöler gjorde. Oramade

Inge Schiöler mapp

Budhistorik (16 bud)
605999
11 000
605952
10 500
605996
10 000
605952
8 200
605097
8 000

Slutpris SEK:
11 000
1 075 EUR, 1 257 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.