Inge Schiöler mapp

165384

SCHIÖLER, Inge (1908-71): Mapp: "Sex grafiska blad från Koster- Hav, kobbar och skär", 1 signerad i blyerts, 5 stämpelsignerade, numrerade 2/195, 1971, färgserigrafier, bladstorlek 50x56 cm; Bladens titlar:
"Strand, Öddö", "Kosterfjorden II", "Fiskeläge, Kostersundet", "Åskväder", "Kostervik",
"Havsvik". Serigrafierna i denna porfölj var de sista bilder Inge Schiöler gjorde. Oramade

Inge Schiöler mapp

Budhistorik (16 bud)
605999
11 000
605952
10 500
605996
10 000
605952
8 200
605097
8 000

Slutpris SEK:
11 000
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer