Knivpistol

165308

KNIVPISTOL med flintlås, orientalisk, dubbelpipig, pipor med graverad och förgylld dekor, smedstämplar på kammarstycket, lås med växlingsbar fängpanna, försilvrade beslag med graverad dekor, kolv med utdragbar kniv, klinga med graverad och förgylld dekor, total längd 49,5 cm

Skador

Vapen/Medaljer

Knivpistol

Budhistorik (37 bud)
604765
30 000
604771
29 000
604765
28 000
604768
27 000
604765
25 000

Slutpris SEK:
30 000
2 826 EUR, 3 396 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.