Kard

165299

KARD, sannolikt Indien, 1900-tal, fäste med gjutna kavelplattor, besatt med glasstenar, textilklädd balja med 2 förgyllda och graverade beslag, längd 40,5 cm

Skador på fästet, en kavelplatta något lös

Vapen/Medaljer

Kard

Budhistorik (23 bud)
604305
7 400
602904
7 200
604303
7 200
602904
6 200
604300
6 000

Slutpris SEK:
7 400
723 EUR, 846 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.