Kard

165299

KARD, sannolikt Indien, 1900-tal, fäste med gjutna kavelplattor, besatt med glasstenar, textilklädd balja med 2 förgyllda och graverade beslag, längd 40,5 cm

Skador på fästet, en kavelplatta något lös

Vapen/Medaljer

Kard

Budhistorik (23 bud)
604305
7 400
602904
7 200
604303
7 200
602904
6 200
604300
6 000

Slutpris SEK:
7 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer