Inge Schiöler mapp

165270

SCHIÖLER, Inge (1908-71): Mapp: "Sex grafiska blad med motiv från Koster", signerade och numrerade 3/195, färgserigrafier (med passepartout), 55x50 resp 50x55 cm; Bladens titlar:
"Vårgrönska", "Sommardike", "Kosterfjorden", "Höstbuskar", "Idegran", "Skogsbryn i rimfrost"; oramade

tejpmärken i marginalen

Inge Schiöler mapp

Budhistorik (13 bud)
605651
8 400
604285
8 200
605650
8 200
604285
8 000
605456
7 800

Slutpris SEK:
8 400
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer