Ring diamanter

165265

RING, 14 k röd/vitguld, blå sten bekransad med 15 gammalslipade diamanter totalt omkring 2,00 ct, 1920/30-tal, ringstorlek ca 16,5 mm

En diamant saknas, blå sten med slitage

Guld/Smycken

Ring diamanter

Budhistorik (23 bud)
594444
5 200
594443
5 000
594440
4 800
594439
4 600
594437
4 400

Slutpris SEK:
5 200
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer