Ring diamanter

165265

RING, 14 k röd/vitguld, blå sten bekransad med 15 gammalslipade diamanter totalt omkring 2,00 ct, 1920/30-tal, ringstorlek ca 16,5 mm

En diamant saknas, blå sten med slitage

Guld/Smycken

Ring diamanter

Budhistorik (23 bud)
594444
5 200
594443
5 000
594440
4 800
594439
4 600
594437
4 400

Slutpris SEK:
5 200
490 EUR, 589 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.