Evert Taube tusch

165256

TAUBE, Evert (1890-1976): (2) "Låt mig vara - ensam fågel", signerad och daterad Evert Taube, tuschlavering, signerad Evert Taube (dubbelt), 56x31 cm samt "Låt mig vara - ensam fågel", signerad och daterad Evert Taube, färglitografi, 9/340, bladstorlek 60x45 cm; oramad; tuschlavering förlaga till litografi

Evert Taube tusch

Budhistorik (4 bud)

603851
3 400
596113
3 200
595634
595633
2 800

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.