Bordspendyl signerad Masson a Paris

164949

BORDSPENDYL, parisarbete, Louis XVI, urtavlan signerad Masson ā Paris, senare verk märkt Japy Frčres, matterad och polerad brännförgylld brons, halvslag, höjd 42 cm

Urtavlan med obetydligt nagg

Klockor/Ur

Budhistorik (11 bud)
610541
7 200
609344
7 000
609343
6 000
609342
5 000
609341

Slutpris SEK:
7 200
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer