Sabel

162477

SABEL, svensk, 1830-tal, för officer, klinga med etsad dekor, mässingsfäste med lejonkappa, ovala styrskenor dekorerade med troféknippe, svart läderbalja med 3 förgylld mässingsbeslag, längd 94 cm

Vapen/Medaljer

Sabel

Budhistorik (21 bud)
603525
8 200
604394
8 000
603525
7 800
604375
7 600
603525
6 400

Slutpris SEK:
8 200
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer