Spegel Claes Erik Reding Karlskrona

162239

SPEGEL, sengustaviansk, etikettmärkt "Tillverkas af C E Reding i Carlskrona (Claes Erik Reding, verksam 1808-18) samt lacksigill med Karlskrona hallrättstämpel, förgylld, 132x69 cm

Spegelglas saknas, senare bronsering, pastellageskador, en hörnkloss saknas i krönet

Speglar

Budhistorik (3 bud)

602291
599901
1 300
599590
500

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer