Spegel Claes Erik Reding Karlskrona

162239

SPEGEL, sengustaviansk, etikettmärkt "Tillverkas af C E Reding i Carlskrona (Claes Erik Reding, verksam 1808-18) samt lacksigill med Karlskrona hallrättstämpel, förgylld, 132x69 cm

Spegelglas saknas, senare bronsering, pastellageskador, en hörnkloss saknas i krönet

Speglar

Budhistorik (3 bud)

602291
599901
1 300
599590
500

Slutpris SEK:
147 EUR, 171 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.