Porträtt av friherre Gustaf af Ugglas

160424

F. SMITH efter Georg von Rosen: Porträtt av överståthållaren friherre Gustaf af Ugglas (1820-1895), signerad Georg von Rosen pinx F. Smith cop., olja på duk, 130x100 cm

Konst, Vapen/Medaljer

Budhistorik (13 bud)
604247
5 000
603263
4 800
604243
4 800
603263
4 600
603729
4 400

Slutpris SEK:
5 000
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer