Hans Dahl oljemålning

149472

DAHL, Hans (Norge 1849-1937): Vind i seglet, signerad Hans Dahl, olja på duk, 41,5x53,5 cm;
PROVENIENS: Svensk privatsamling

Färgbortfall, lagningar

Konst, Måleri

Hans Dahl oljemålning

Budhistorik (10 bud)
464010
10 500
461399
10 000
460281
9 800
458848
9 600
458844
9 000

Slutpris SEK:
10 500
1 057 EUR, 1 201 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.