J Crome oljemålning

149435

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (möjligen John Crome (1768-1821): Landskap i månsken, signerad J Crome 1793, olja på duk, 38,5x49 cm;
PROVENIENS: Svensk privatsamling

Smärre skrapmärken

Konst, Måleri

J Crome oljemålning

Budhistorik (26 bud)
465152
7 400
465151
7 200
465148
7 000
465150
7 000
465148
6 800

Slutpris SEK:
7 400
745 EUR, 847 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.