Haakon Jensen Kaulum oljemålning

148860

KAULUM, Haakon Jensen (Norge 1863-1933): Hemvändande bonde, signerad Kaulum, olja på pannå, 12x23 cm;
PROVENIENS: Svensk privatsamling

Konst, Måleri

Budhistorik (11 bud)
461597
2 600
461593
2 400
461446
461585
461446
1 700

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.