Etsning av Zorn

148233

ZORNETSNING. SNOILSKY, CARL. Sonetter. 2 uppl. 1888. 1 etsning (porträtt av Snoilsky), signerad Zorn i plåten, 8,2x5,3 cm; H&H 24
Vinrött dekorerat originalklotband, ngt nött. Namnteckning på försättsbladet och delvis raderad dito på titelbladet.

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Konst, Grafik

Etsning av Zorn

Budhistorik (4 bud)

461116
450
460843
454405
453907

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 49 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.