Dödskalleformat bordsur

141075

BORDSUR, omkring 1900, förgyllt 21''' fickursverk, ankargång, vit urtavla med romerska siffror, små arabiska 5-60, sekundvisare, fodral av mässing i form av dödskalle, höjd 6,5 cm

Urtavlan med smärre skador, fodralets låsknapp saknas, löst glas

Klockor/Ur

Dödskalleformat bordsur

Budhistorik (12 bud)
467806
3 800
466540
3 600
465283
3 400
464993
3 200
463395

Slutpris SEK:
3 800
345 EUR, 399 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.