Herrarmbandsur IWC

140570

IWC, manuellt herrarmbandsur, 1947, märkt i verk/urtavla/boett, vitt verk kaliber C.88, nr 1140055, silverfärgad urtavla med streck och arabiska siffror, sekundvisare, boett av bolidenguld 18 k, stämplad Y8 (1949), skinnband, diameter 34 mm

Obetydliga repor, ej originalkrona

Klockor/Ur

Herrarmbandsur IWC
Budhistorik (10 bud)
468883
8 600
466672
8 400
468882
8 200
466672
8 000
464061
7 000

Slutpris SEK:
8 600
782 EUR, 903 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.