Omega herrarmbandsur guld 18 k

140467

OMEGA, Seamaster, referens 166.037, automatiskt herrarmbandsur, 1969, märkt i verk/urtavla/boett, kopparfärgat verk kaliber 565, nr 28960489, 24 jewels, guldfärgad urtavla med streck, centrumsekundvisare, glugg för datum, boett och armband av guld 18 k, diameter 34 mm, total vikt 78 g, i originaletui

Baksidan med obetydliga bucklor, glasrepor, armband ej original, service utförd 2010

Klockor/Ur

Budhistorik (7 bud)
464840
14 000
463338
12 500
463337
12 000
463336
11 500
463335
10 000

Slutpris SEK:
14 000
Utropspris SEK:
16 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer