Herrfickur Augustine Bourdillon

140457

BOURDILLON, Augustine (1729-99), Stockholm, herrfickur, märkt i verket, förgyllt verk nr 367, spindelgång, vit urtavla med romerska siffror, förgylld boett med graverad dekor, diameter 50 mm, NYCKEL, med guldöverdrag, kedja oädel metall

Boett och urtavla ej original, förgyllning med slitage, urtavla och nyckel med smärre skador

Klockor/Ur

Budhistorik (16 bud)
469140
1 700
469133
1 600
469132
469131
1 300
469129

Slutpris SEK:
1 700
166 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.