Vagnsur spindelgång

140406

VAGNSUR, 1800-talets första del, urtavla och verk signerade D. D. Neveren, London, trä med målad dekor, fickursverk med spindelgång, höjd 21 cm

Fungerar ej, urtavlan med skador, en visare senare

Klockor/Ur

Vagnsur spindelgång

Budhistorik (1 bud)

468108
2012-10-13 18:29:33

2012-10-14 kl 13:03
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.