Kindjal

149497

KINDJAL, kaukasisk, klinga med förgyld dekor och smedstämplar, fäste i horn med förgyllda mässingsbeslag, skinnklädd balja med beslag, längd 49 cm

Vapen/Medaljer

Kindjal

Budhistorik (38 bud)
445216
20 000
445976
19 500
445216
17 500
445974
17 000
445216
15 000

Slutpris SEK:
20 000
2 014 EUR, 2 288 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.