Kindjal

149494

KINDJAL, kaukasisk, 1800-tal, klinga med förgylld dekor, kavelplattor av horn, skinnklädd balja, längd 59 cm

doppskon något lös

Vapen/Medaljer

Kindjal

Budhistorik (10 bud)
445979
4 800
445539
4 600
445970
4 400
445539
4 200
445158

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.