Vårt vackra Stockholm med Carl Larsson etsning

149209

VÅRT VACKRA STOCKHOLM., Utgivet till förmån för Daniel Fallström-fonden. Stockholm (Bröderna Lagerström) 1920, ETSNING, Carl Larsson, monogramsignerad av Karin Larsson samt 39 planscher efter Goodwin, Upplaga i 200 exemplar varav detta ex. nr. 191, halvfranskt band

Ytskador

Böcker/Kartor, Konst, Grafik, Stockholmiana

Budhistorik (19 bud)
443065
6 800
443064
6 600
443060
6 400
443053
6 200
443045
6 000

Slutpris SEK:
6 800
656 EUR, 745 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.