Fartygsmodell av Hans Biärsjö

149105

FARTYGSMODELL, engelsk galeon, byggd på 1900-talets senare del av Hans Biärsjö (1913-2000), marinmålare och modellbyggare, Stockholm, signerad och daterad HB 97, l. ö. a. 13 cm, med skulpterat hav i glasmonter

Nautica/Technica

Fartygsmodell av Hans Biärsjö

Budhistorik (2 bud)

451219
451218

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.