Fartygsmodell och målning

149100

FARTYGSMODELL OCH MÅLNING, Jagaren Småland, modellen byggd på 1900-talets senare del av Hans Biärsjö (1913-2000), marinmålare och modellbyggare, Stockholm, signerad H. Biärsjö, bemålad i grått, l. ö. a. 36 cm, med skulpterat hav i glasmonter
SJÖSTRÖM, Håkan (f. 1933), Åbo, signerad H. Sjöström, olja på duk, 24x54 cm

Nautica/Technica

Fartygsmodell och målning

Budhistorik (5 bud)
451329
12 000
451328
10 000
450588
2 800
450381
700
439935
500

Slutpris SEK:
12 000
1 208 EUR, 1 373 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.