Fartygsmodell av Hans Biärsjö

149099

FARTYGSMODELL, modellskiss till rederi Argonaut 135.000 tons tankfartyg, byggd på 1900-talets senare del av Hans Biärsjö (1913-2000), marinmålare och modellbyggare, Stockholm, signerad och daterad HB 93, bemålad i rött och vitt, l. ö. a. 28 cm, skala 1:1000, med skulpterat hav i glasmonter

Obetydliga skador

Nautica/Technica

Fartygsmodell av Hans Biärsjö

Budhistorik (1 bud)

450582
2012-09-30 16:02:06

2012-09-30 kl 22:32
Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.