Fartygsmodell av Hans Biärsjö

149095

FARTYGSMODELL, tyska pansarskeppet "Kaiser Wilhelm II, byggd på 1900-talets senare del av Hans Biärsjö (1913-2000), marinmålare och modellbyggare, Stockholm, signerad och daterad HB 96, bemålad i grått, l. ö. a. 27 cm, skala 1:400, med skulpterat hav i glasmonter

Obetydliga skador

Nautica/Technica

Fartygsmodell av Hans Biärsjö

Budhistorik (9 bud)
451282
3 200
451261
2 600
451226
1 600
451214
451188
1 400

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.