Fågeldiorama av Hans Biärsjö

149094

DIORAMA, havsörn jagande ejder, 1900-talets senare del av Hans Biärsjö (1913-2000), marinmålare och modellbyggare, Stockholm, med skulpterat hav i glasmonter

Obetydliga skador

Nautica/Technica

Fågeldiorama av Hans Biärsjö

Budhistorik (6 bud)
451319
451235
900
451209
700
450575
650
450036

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.