Kindjal

149089

KINDJAL, 1900-tal, fäste och balja i silver en suite med niello- och förgylld dekor, längd 49 cm

korrosion vid spetsen

Vapen/Medaljer

Kindjal

Budhistorik (22 bud)
445351
16 500
445224
16 000
445224
15 500
445347
15 000
445224
10 500

Slutpris SEK:
16 500
1 592 EUR, 1 808 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.