Flintlåspistol

148888

FLINTLÅSPISTOL, brittisk, 1810-tal, pipa med kontrollstämplar, låset märkt Tower och GR under krona, laddstock i hank, längd 39 cm

Borrat hål i kolven

Vapen/Medaljer

Flintlåspistol

Budhistorik (23 bud)
445808
5 800
445417
5 600
445636
5 400
445417
5 200
445635
5 000

Slutpris SEK:
5 800
560 EUR, 636 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.