Fat tenn

148682

FAT, 2 st., tenn, Fredrik Ahlman (mästare i Karlskrona 1766-1789) stämplad Karlskrona 1777 samt Erland Fogelberg (mästare Växjö 1762-1775/76) stämplad Växjö 1763, diameter 29 resp. 34 cm

Slitage och skador, undersida med gravyr

Diverse

Fat tenn

Budhistorik (15 bud)
435809
434927
435807
434927
950
435805
900

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.