Ring i 18 k guld med rosenstenar och smaragd

148606

RING, 18 k guld och silver, rosenstenar och smaragd, ringskena 1800-tal, ovandel troligen 1700-talets slut, ringstorlek ca 17 mm (ursprungligen en knapp)

Skador, foliering missfärgad

Guld/Smycken

Budhistorik (2 bud)

435995
435778

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.