Kallskål såsslev 1800-tal tenn

148589

KALLSKÅL, tenn, 1800-tal, otydliga mästarstämplar, SÅSSLEV, stämplad Pehr Henrik Lundén (1997-1834) Lidköping

Senare skaft, kallskålen med lödning

Allmoge, Diverse

Budhistorik (2 bud)

434431
700
430959
500

Slutpris SEK:
700
68 EUR, 77 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.