Tallrikar och skålfat

148548

TALLRIKAR, 2+2, SKÅLFAT, porslin, Kina/Japan,17/1800-tal, dekor i imarifärger samt i blåvitt, diameter 23 samt 14 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Tallrikar och skålfat

Budhistorik (17 bud)
434411
432389
434409
1 900
432389
1 700
433589
1 600

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.