Ibeji, Yoruba

148532

SKULPTURER, 1 par, Ibeji, Yoruba, Nigeria, höjd 23-26 cm, Proveniens: Anton Felix von Quitzow, enl. uppgift inköpt under 1920-40-talen

Skador

Etnografica

Ibeji, Yoruba

Budhistorik (2 bud)

447054
437317

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.