Ibeji, Yoruba

148531

SKULPTUR, Ibeji, Yoruba, Nigeria, höjd 25 cm, Proveniens: Anton Felix von Quitzow, enl. uppgift inköpt under 1920-40-talen

Insektsskador

Etnografica

Ibeji, Yoruba

Budhistorik

2012-09-27 kl 21:38
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.